Nacházíte: Hlavní stránka > UMĚLÁ TRÁVA

Umělá tráva

Technologie umělého trávníku

Po letech výzkumu se v roce 2009 podařilo vyvinout novou technoligii pro umělé povrchy. Byly použity monofily ve tvaru spirály. Díky této technologii HELIFLEX se trávník vyznačuje pružností.

Spirálovitý profil se stará o nutnou elasticitu. Technologie se posunula mnohem dále. V klidu je vlákno ve vzpřímené poloze. Při tlaku se ohne, ale hned se vrátí do původní polohy. Vlákno je použito na celou plochu, vzniká tak hřiště, jehož vlákna umělé trávy jsou stále v perfektní svislé poloze. To je zárukou dobrého pohybu míče po hřišti.

"Šroubovice" zadržuje dlouho vodu po lijáku, to zaručuje výborné chlazení a jistou příjemnou hru. Tato nová technologie je použita na trávníku DOMO Varioslide S Pro

Hřiště s umělým trávníkem

Struktura a složení

Umělý trávník je vyroben z měkkých PE (polyethylen) vláken, která jsou na velice stabilním podkladu. Umělý trávník je naplněn křemičitým pískem (17 kg/m² ) a SBR granulátem (13 kg / m² ) tak, že je umělá plocha dobře přilne k podloží. Umělý trávník je díky svým vlastnostem zárukou pro skvělý zážitek ze hry.

Nebezpečí zranění na umělém trávníku

Výběr hrací plochy je velice důležitý. Umělý trávník je známý svými výborným herními vlastnostmi, je minimalizována možnost zranění a možnost opotřebení kloubů. Odřeniny a spáleniny jsou také minulostí. Vlastnosti povrchu se blíží vlastnostem přírodního trávníku.

Výhody:

  • lze hrát až pětkát déle než na přírodním povrchu
  • lze hrát za všech povětrnostních podmínek
  • garance od FIFA = trvalá kvalita
  • vyžaduju minimální údržbu
  • zaručuje minimalizování možnosti zranění
  • poskytuje větší komfort, umožňuje rychlou, technicky náročnou hru
  • vyžaduje méné plochy
  • umožňuje optimální a multifunkční využití prostoru
  • provozní bezpečnost
  • nepotřebuje hnojivo a méně znečištuje půdu

Umělý trávník ve výkonotním sportu

Špičkové fotbalové svazy UEFA, DFL a FIFA povolily používání umělých trávníků také v soutěžích. Umělé trávníky musí však splňovat náročná kritéria těchto sdružení. FIFA využívá umělého trávníku na všech soutěžích na mezinárodní úrovní (kromě finále mistrovství světa). Tento umělý trávník musí být ale certifikován. Jsou dvě možnosti: Jedna hvězda do FIFA nebo dvě hvězdy od FIFA. Ze strany UEFA je povrch oceněný dvěma hvězdami obecně povolen, také v lize mistrů.

Poradenství

Poradíme Vám ve všech směrech, týkajících se plochy, podloží, drenáže a údržby. Provádíme instalaci a veškerý servis. Vaše hřiště je tak neustále v perfektním stavu.

Struktura

Kvalitní nosná vrstva je velice důležitá, jelikož je na této vrstvě položen umělý trávník.

Dobrý základ je nezbytný. Podklad je tvořen gumou a pískem a nevyžaduje tolik péče. Hřiště je velice kvalitní a dá se využít za všech podmínek. Základ je tvořen třemi vrstvami, je propustný a odolný proti mrazu. Ve spodní vrstvě v písku se nachází drenážní potrubí. Na této vrstvě je 40 cm štěrku, na který může být položena elastická vrstva zaručující dynamickou hru. Tato vrstva může být upravena podle požadavků zákazníka. Pokud není položena elastická vrstva, doporučuje se položit geotextilovou vrstvu. Tato vrstva zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku na nosnou vsrvtu a chrání umělý trávník

Náplň

První náplň se skládá z písku, propouští vodu a zaručuje stabilitu. Na této vrstvě je pružná pryžová vrstva.


 

Archiv

22.4.2014
Fotbal Trend Akademie 2014
Po loňském úspěšném ročníku Fotbal Trend Akademie se letos chystáme opět na tuto velmi kvalitní akci. 30- ...

2.9.2013
Bezpečné branky 5 x 2 m- Sokol Brozany
Divizní oddíl Sokol Brozany se rozhodnul nakoupit naše velmi kvalitní a také bezpečné branky pro mládež 5 x 2 ...

28.7.2013
Fotbal Trend Akademie 2013
Minulý týden skončila naše první letní fotbalová akce- Fotbal Trend Akademie. Akce se zúčastnilo 23 velmi ...

10.7.2013
Školní hřiště nové generace
Fotbal Trend Gabriel společně s Trendsport Rummenigge nabízí novou formu obvodových mantinelů pro školní ...
Generální partneři 

XML Sitemap  |  RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2011 FOTBAL TREND GABRIEL